MENU

O stronie

Coś o mnie

Agnieszka

Tak, dobrze myślisz, na zdjęciu to ja:)

Zajmuję się po trochu wszystkim. Trudno powiedzieć nawet, czy jestem bardziej umysłem ścisłym, czy humanistycznym. Zresztą niezbyt mnie to obchodzi. W życiu zawsze bardziej interesowało mnie „dziwne” niż „normalne”, przez co wypracowałam sceptyczny stosunek do społecznych konwenansów.

Naturalnie przyjmuję perspektywę każdego, z kim rozmawiam. Potrafię zrozumieć wiele i jeśli mogę, staram się pomóc. Od kiedy pamiętam jestem altruistką, ale podziwiam egoistyczną postawę. Uważam, że gdyby każdy na świecie dbał umiejętnie najpierw o siebie, a potem o drugą osobę, świat byłby trochę lepszym miejscem (kto to wie).

Interesuje mnie psychologia, głównie psychologia poznawcza i szeroko pojęta psychologia zaburzeń. Praca nad sobą popchnęła mnie w stronę rozwoju osobistego i bardzo się z tego cieszę. Staram się obserwować dokonania naukowców w zakresie leczenia depresji, nerwicy i ciągłego stresu. Mój wzrok zazwyczaj podąża za technikami terapii poznawczo-behawioralnych, ale jeśli coś innego działa, czemu nie? Na sobie obserwowałam mechanizmy działania zaburzeń lękowych i po jakimś czasie, byłam w stanie nazywać większość swoich reakcji. Do tej pory potrafię zobaczyć wszystko w czarnych barwach, ale teraz używam tych momentów, by nie stracić perspektywy bliskich mi osób, które nie są zbyt szczęśliwe.

Regularnie dzielę się wiedzą, obserwacjami i doświadczeniami na blogu, więcej zamieszczam w newsletterze (na prawo!), jeśli interesuje Cię, co mam do powiedzenia, czytaj lub  skontaktuj się ze mną.

 • amelia83

  Dziękuję, za bardzo ciekawe wpisy, bardzo ciekawe i inspirujące, czytam dalej 😉 !!! Brawo, świetny blog naprawdę.

  • Agnieszka Pietruczuk

   Bardzo się cieszę, że informacje się przydają:) Miłego czytania!

 • J.

  Piszesz bardzo ciekawe artykuły:). Skąd czerpiesz wiedzę na te tematy? Studiujesz, czytasz książki psychologiczne czy masz inne sposoby?

  J.

  • Agnieszka Pietruczuk

   Czasami mi się wydaje, że najwięcej daje mi doświadczenie i możliwość patrzenia na problemy z dwóch perspektyw: szczęśliwej osoby i osoby, której nawet nie chce się myśleć o poprawie. I po prostu jestem w stanie powiedzieć, gdzie są problemy w komunikacji między tymi grupami;)
   Poza tym studiuję kognitywistykę, która ma wiele wspólnego z psychologią, zwłaszcza poznawczą. Czytam książki, szukam badań, myślę dużo.

   Dziękuję za opinię, to dużo dla mnie znaczy:)

 • czytelnik

  Czyżby sesja w toku? Czekam i czekam na kolejny artykuł a tu nic..
  Twój blog jest moim ulubionym miejscem w internecie!

  Z wyrazami szacunku
  czytelnik.

  • Agnieszka Pietruczuk

   ! Bardzo mi miło.
   Sesja w toku do wczoraj, w ciągu dwóch dni wracam do regularnego pisania:)

   • czytelnik

    Trzymam za słowo. ; )

 • OCZ

  Hej, czytam Twój blog od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno natrafiłem na zakładkę „Twoje zmiany”. Zastanawiam się, czy ten kurs jest jeszcze aktualny i jak właściwie taka ewentualna współpraca miałaby wyglądać – wstęp jest troszkę zbyt ogólnikowy jak dla mnie. Poza tym, nie ma nic o wysokości honorarium… 😉
  Pozdrowienia

  • http://cloudymind.pl/ Agnieszka

   Hej OCZ. Twój podpis w komentarzach już pamiętam i wiem, że zaglądasz :) Co do działu „Twoje zmiany”- to autoresponder, możesz się zapisać i dostawać przez 7 dni taki krótki kurs, pod tym przydługim opisem jest okienko do zapisu. Jeśli będziesz zainteresowany czymś indywidualnym, odzywaj się przez zakładkę kontakt (przez kilka dni nie działała, ale już jest ok).

 • Marcin

  Cześć Agnieszka.Ja mam pytanko do ciebie.W zasadzie nie jedno ale od tego zacznę resztę może na e-mail ci wyślę. Otóż zacząłem dziś czytać twojego Bloga i zastanawia mnie jedno.Wszędzie gdzie są jakieś poradniki Szybkie Uczenie czy Superpamięć czy porady Zmień Swoje Życie/pozbądź się palenia itd. nie jest podane ile jest w stanie dorosły człowiek nauczyć się w ciągu jakiegoś czasu np.roku.Napisałaś o przeciętnych ludziach i że wielu ma podobne problemy ale czy żaden psycholog/naukowiec nie robił badań ile większość ludzi potrzebuje czasu (Roboczogodzin?) aby przeczytać i zapamiętać np. Materiał do Matury albo wypracować w sobie jakieś umiejętności.Ja mam bardzo duże zaległości w nauce-wiem że nic nie wiem.A jestem już 30-parolatkiem w dodatku od dawna bezrobotnym bez dziewczyny i przyjaciół.Siedzę w domu.Dzień w dzień jak w więzieniu.Nawet z liczeniem mam problemy i zastanawia mnie czy fizycznie mój mózg jest w stanie ten brak połączeń neuronowych które są częścią ludzkiej osobowości,wiedzy,umiejętności nadrobić w rok,dwa,trzy. :/ Żaden naukowiec na świecie nie wziął faceta co nic nie umie i dzień w dzień go ucząc nie sprawdził ile on jest w stanie zapamiętać a po kilku takich królikach doświadczalnych nie wyciągnął średniej?Nie można obliczyć Mocy Naszego Mózgu aby wiedzieć ile Biokomputer potrzebuje czasu na zapisanie danych?

  • http://cloudymind.pl/ Agnieszka

   Hej. Napisz proszę maila z czym dokładnie masz problem i jak duże są Twoje braki, a ja postaram się czegoś dowiedzieć. Na pewno są gdzieś wyniki badań dotyczące nadrabiania takich zaległości. Na pewno też z wiekiem Twoja zdolność do uczenia jest mniejsza. Ale nie ma takiego punktu, w którym powinieneś sobie powiedzieć „teraz już nie ma sensu się uczyć”. Zawsze jest sens 😉

 • Ana

  Wartosciowa i mądra treść ujęta w sposób, w jaki trudno oderwać się od czytania. Z bardzo przystępnie napisanych artykułów nie tylko prześwituje wiedza na temat wielu zjawisk zachodzących w głowie człowieka, ale również niemały talent publicystycznio-literacki.

  • http://cloudymind.pl/ Agnieszka

   Ana, dziękuję pięknie. Nie podejrzewałabym siebie o choćby zalążek talentu literackiego. Cieszę się, że ktoś to widzi inaczej 😉